PVC põranda puhastamine

PVC põranda puhastamine

PVC põranda puhastamine

Epopõrandad ja PVC (polü-vinüül-kloriid) põrandad on kahte tüüpi sünteetilisi põrandakattematerjale, mida kasutatakse sageli tööstus-, kaubandus- ja elamutes.

Epoksiidpõrandad valmistatakse vaikude ja kõvendite segamisel, et luua vastupidav, kemikaalikindel pind, mis talub tihedat jalgsiliiklust, masinaid ja lekkeid. Epoksiidpõrandatel on läikiv ja sile viimistlus ning neid kasutatakse sageli kõrget puhtust nõudvates ruumides, nagu haiglad, laborid ja toiduainete töötlemise rajatised. Epoksiidpõrandaid kasutatakse sageli ka garaažides, ladudes ja muudes tööstuslikes kohtades, kuna need on vastupidavad ja taluvad rasket kasutamist.

PVC-põrandad seevastu on valmistatud painduvast plastmaterjalist, mis on pehmem ja pehmem kui epopõrandad. PVC-põrandaid kasutatakse sageli elamutes ja äriruumides, kus mugavus ja heliisolatsioon on olulised, näiteks koolides, haiglates ja kontorites. PVC-põrandad on populaarsed ka jaemüügi- ja majutusasutustes, kuna neid on laias valikus värvides ja mustrites ning neid on lihtne puhastada ja hooldada.

PVC-põrandate puhastamisel on oluline järgida tootja juhiseid ja kasutada õigeid puhastusvahendeid. Üldjuhul saab PVC-põrandaid puhastada neutraalse pH-ga puhastusvahendi ja niiske mopiga. Vältige abrasiivsete puhastusvahendite või puhastusharjade kasutamist, kuna need võivad PVC pinda kahjustada. Samuti on oluline eemaldada lekked ja plekid võimalikult kiiresti, et vältida nende sisse sattumist.

PVC põranda süvapesu jätke aga kindlasti professionaalide hooleks ja tellige teenus meilt.